(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 18:46

Vespa Roller

(Nr 2402188)

Marka i model:

Lml Star Deluxe

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Brema, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mafra, 2640, Portugalia

Termin elastyczny