(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 05:42

vespa200gt (Nr 2743232)

vespa200gt

Marka i model:

vespa200gt

Waga w kg (łączna):

140.00

Dystans: 431.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Częstochowa, 42-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny