(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespino f9 (Nr 5288746)

Marka i model:

Vespino f9

Waga w kg (łączna):

55.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 105.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Azuaga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Brenes

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.