(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Viejo Land rover corto 88 lugo - Castelló de empuries (Nr 5104722)

Viejo Land rover corto 88 lugo - Castelló de empuries

Marka i model:

Landrover 88

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [€]:

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1125.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Lugo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Castelló D'empúries

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.