(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vlokswagen golf (Nr 4901986)

vlokswagen golf

Marka i model:

VOLKSWAGEN Golf Edition 1.0 TSI

Waga w kg (łączna):

1.22

Budżet zlecenia [€]:

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1887.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

23 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Parla

Od 15 paź 2019 do 18 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.