Volkswagen Arteon (Nr 7614509)

Volkswagen Arteon
Waga
Sztuk
Volkswagen Arteon
Długość
495 cm
ok.
1600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1600 kg
Dystans
648 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Oldenswort

Od 24 wrz 2021 do 4 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Koblencja

Od 27 wrz 2021 do 8 paź 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.