Volkswagen Beetle (Nr 7202253)

Volkswagen Beetle
Waga
Sztuk
Volkswagen Beetle 1200/1300/1500 [2th restyling] (1968 - 1973) Sedan
Długość
407 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
155 cm
ok.
820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
820 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Madera, Funchal

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Leuven

Od 1 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.