Volkswagen Beetle (Nr 7592342)

Volkswagen Beetle
Waga
Sztuk
Volkswagen Beetle 1302/1303 [3th restyling] (1970 - 1975) Sedan
Długość
408 cm
Szerokość
158 cm
Wysokość
150 cm
ok.
875 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
875 kg
Dystans
2426 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Algarve, Portimão

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Windlesham

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.