(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Bora (Nr 7346347)

Volkswagen Bora
Waga
Sztuk
Volkswagen Bora 1 Gen. (1998 - 2005) Sedan
Długość
437 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1327 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1327 kg
Dystans
457 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Od 29 sty 2021 do 30 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.