(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen California (Nr 5884221)

Volkswagen California

Marka i model:

Volkswagen California

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 8724.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mongolia, Ułan Bator, Улаанбаатар

6 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.