(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 4601621)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Vw golf

Waga w kg (łączna):

3000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3515.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Neuwied

Od 30 cze 2019 do 2 lip 2019

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Limassol

1 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.