(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VOlkswagen GOlf (Nr 4740416)

Marka i model:

VOlkswagen GOlf

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 573.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 20 lip 2019 do 28 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 20 sie 2019 do 28 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.