(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 5173230)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1571.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

4 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castile And León, Palencia

11 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.