(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen golf (Nr 5243326)

Volkswagen golf

Marka i model:

Golf 2

Waga w kg (łączna):

980.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 443.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Dußlingen

Od 24 paź 2019 do 29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Hauzenberg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.