(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 5726694)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2152.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Od 27 kwi 2020 do 29 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 30 kwi 2020 do 2 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.