volkswagen golf (Nr 5996201)

volkswagen golf

Marka i model:

golf gti

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7872.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 12 sty 2021 do 16 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

Od 17 sty 2021 do 20 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.