Volkswagen Golf (Nr 6400029)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 7 Gen. (2012 - 2017) GTI hatchback 3-Puertas
Długość
426 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1370 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1370 kg
Dystans: 1934 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Rheinland-Pfalz, Herresbach

Od 5 paź 2020 do 19 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Betanzos

Od 2 lis 2020 do 8 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.