Volkswagen Golf (Nr 6474803)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) GTI hatchback 3-Puertas
Długość
421 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1451 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1451 kg
Dystans: 1115 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 14 wrz 2020 do 16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Ripoll

Od 18 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.