Volkswagen Golf (Nr 6485818)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Alltrack Familiar
Długość
456 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1576 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1576 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 30 wrz 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 paź 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.