Volkswagen Golf (Nr 6561616)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) Hatchback 3-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1499 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1499 kg
Dystans: 2194 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 12 paź 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

Od 26 paź 2020 do 30 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.