(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 7354069)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 4 Gen. (1997 - 2006) Hatchback 3-Türig
Długość
414 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1248 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1248 kg
Dystans
3160 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 1 mar 2021 do 7 mar 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.