Volkswagen Golf (Nr 7507698)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. (2012 - 2017) GTI hatchback 5-Puertas
Długość
426 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1382 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1382 kg
Dystans
7586 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 21 cze 2021 do 23 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.