(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 7516342)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) GT hatchback 5-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1374 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1374 kg
Dystans
699 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castile-La Mancha, Toledo

Od 17 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Catalonia, Granollers

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.