(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Golf (Nr 7537484)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1333 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1333 kg
Dystans
812 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 3 mar 2021 do 14 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Łomża

Od 4 mar 2021 do 14 mar 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.