Volkswagen Golf (Nr 7560893)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) Hatchback 5-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1333 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1333 kg
Dystans
2425 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Puçol

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 3 maj 2021 do 21 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.