(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 7620091)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) R32 hatchback 5-Puertas
Długość
424 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1599 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1599 kg
Dystans
1772 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canary Islands, San Sebastián De La Gomera

Od 4 kwi 2021 do 4 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 4 kwi 2021 do 4 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.