Volkswagen Golf (Nr 7623504)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1373 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1373 kg
Dystans
2578 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Tartu, Tartu

Od 2 sie 2021 do 3 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.