Volkswagen Golf (Nr 7675617)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1373 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1373 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Nowy Brunszwik, Moncton

Od 26 kwi 2021 do 7 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 17 maj 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.