(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

volkswagen golf V (Nr 4050214)

Marka i model:

volkswagen golf 5

Waga w kg (łączna):

1350.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2035.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Liverpool

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Łapanów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.