(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf Variant (Nr 5696666)

Volkswagen Golf Variant

Marka i model:

Volkswagen Golf Variant

Waga w kg (łączna):

1445

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4010.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

12 mar 2020

Adres i termin dostawy

Izrael, מחוז ירושלים, Jerozolima

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.