(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 14:13

Volkswagen Golf VII

(Nr 2335392)
Volkswagen Golf VII

Marka i model:

Volkswagen Golf VII

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 11176.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kędzierzyn-Koźle, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lobito, 030, Angola

Termin elastyczny