(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Karmann Ghia (Nr 7549238)

Volkswagen Karmann Ghia
Waga
Sztuk
Volkswagen Karmann Ghia Type 34 (1961 - 1969) Coupe
Długość
428 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
133 cm
ok.
925 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
925 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, São Paulo, São Paulo

18 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.