(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Kombi T1 (Nr 4388581)

Marka i model:

Volkswagen Kombi T1

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1055.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragón, Saragossa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.