(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen LT40 (Nr 3095750)

Marka i model:

VW LT

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 164.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Tczew

14 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Słupsk

17 sie 2018


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.