(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 09:34

volkswagen lupo

(Nr 2168859)

Marka i model:

volkswagen lupo

Waga w kg (łączna):

1370.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 255.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alicante/Alacant, Hiszpania

Termin elastyczny