Volkswagen Multivan (Nr 6403087)

Volkswagen Multivan
Waga Sztuk:
Volkswagen Multivan T3 (1984 - 1992) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok. 1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1750 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 5 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Od 31 paź 2020 do 17 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.