(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Multivan (Nr 7612089)

Waga
Sztuk
Volkswagen Multivan T3 (1984 - 1992) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok.
1620 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1620 kg
Dystans
2487 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Cork, Cork

Od 30 kwi 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.