Volkswagen Multivan (Nr 7687971)

Volkswagen Multivan
Waga
Sztuk
Volkswagen Multivan T5 [restyling] (2009 - 2015) Minivan
Długość
489 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
197 cm
ok.
2141 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2141 kg
Dystans
3377 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 9 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Gbg

Od 5 sie 2021 do 22 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.