(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-10-10 17:48

Volkswagen Passat

(Nr 2081961)

Marka i model:

Volkswagen Passat

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1336.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Mettmann, 40822, Niemcy

Od 15 paź 2017 do 17 paź 2017

Adres i termin dostawy

Medyka, Polska

18 paź 2017