(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Passat (Nr 6426324)

Volkswagen Passat
Waga Sztuk:
Volkswagen Passat B7 (2010 - 2015) Variant Wagon 5-Doors
Długość
477 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1626 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1626 kg
Dystans: 2972 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

15 sie 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Akdeniz Bölgesi, Antalya

15 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.