(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Passat (Nr 7254919)

Volkswagen Passat
Waga
Sztuk
Volkswagen Passat B5.5 [restyling] (2000 - 2005) Kombi
Długość
468 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1529 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1529 kg
Dystans
336 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Sulbiny

Od 19 sty 2021 do 23 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kalety

Od 19 sty 2021 do 23 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.