Volkswagen Passat (Nr 7516251)

Volkswagen Passat
Waga
Sztuk
Volkswagen Passat B4 (1993 - 1997) Wagon
Długość
460 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1326 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1326 kg
Dystans
3340 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Palermo

Od 1 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 1 mar 2021 do 31 sie 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.