(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Polo (Nr 6468582)

Volkswagen Polo
Waga Sztuk:
Volkswagen Polo 6 Gen. (2017 - 2020) Hatchback
Długość
405 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1355 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1355 kg
Dystans: 1333 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

Od 8 wrz 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Brighton And Hove, Brighton

Od 9 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.