Volkswagen Polo (Nr 6510722)

Volkswagen Polo
Waga Sztuk:
Volkswagen Polo 4 Gen. [restyling] (2005 - 2009) Hatchback 5-Puertas
Długość
391 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1174 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1174 kg
Dystans: 1969 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Torres De La Alameda

Od 20 paź 2020 do 9 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Donauwörth

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.