(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Polo (Nr 6556600)

Volkswagen Polo
Waga Sztuk:
Volkswagen Polo 4 Gen. (2001 - 2005) Hatchback 5-Puertas
Długość
389 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1185 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1185 kg
Dystans: 1019 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 5 paź 2020 do 7 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 12 paź 2020 do 16 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.