Volkswagen Sharan (Nr 6031419)

Volkswagen Sharan

Marka i model:

Volkswagen Sharan

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3351.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Setúbal, Montijo E Afonsoeiro

Od 17 sie 2020 do 21 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.