(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-12 02:24

Volkswagen t3

(Nr 2953996)

Marka i model:

Volkswagen T3

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Dystans: 1852.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Le Landeron, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

O Rosal, 36770, Hiszpania

Termin elastyczny