Volkswagen T4 lang (Nr 5862016)

Volkswagen T4 lang

Marka i model:

Volkswagen T4 lang

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3116.00 km

Adres i termin nadania

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Drezno

27 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.