(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Tiguan (Nr 4819556)

Volkswagen Tiguan

Marka i model:

Volkswagen Tiguan

Waga w kg (łączna):

2300.00

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1909.00 km

Adres i termin nadania

Albania, Berat County / Qarku I Beratit, Tirana

4 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

11 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.