Volkswagen Touran (Nr 6546095)

Volkswagen Touran
Waga Sztuk:
Volkswagen Touran 1 Gen. [2th restyling] (2010 - 2015) Minivan
Długość
439 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1610 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1610 kg
Dystans: 1949 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Innlandet, Brøttum

Od 12 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.